• 100 pytań do polarnika

    Wawrzyniak_Tomasz_IMG_2017Z olbrzymią radością zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (klasy 1-3, starsze również mogą wziąć udział) do udziału w lekcji online pt. „100 pytań do polarnika”. Lekcja odbędzie się 19 lutego (poniedziałek) w godzinach 9.00-9.35.
    Podczas lekcji połączymy się z Polską Stacją Polarną Hornsund na Spitsbergenie, a uczestnicy całorocznej wyprawy badawczej opowiedzą Wam o tym, jak wygląda życie i praca na Stacji. Po krótkiej prezentacji przyjdzie czas na Wasze pytania.
    Zastanawiacie się jak to jest BYĆ polarnikiem? Dręczą Was liczne myśli dotyczące życia i pracy na stacji polarnej? Chcielibyście je komuś zadać, ale nigdy nie ma czasu? Teraz będzie okazja, żeby zapytać polarników o wszystko co Was nurtuje. Ta lekcja, a w zasadzie konferencja na żywo z polarnikami z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund, to świetna okazja by zapytać o wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale boicie się zapytać. Lekcja będzie bowiem poświęcona w dużej części Waszym pytaniom!

    Do udziału w transmisji potrzebne będą: rzutnik multimedialny, komputer lub laptop z dostępem do Internetu, głośniki. Osoby zapisane na lekcję, otrzymają link do transmisji. W dniu transmisji wystarczy kliknąć w link (transmisja będzie dostępna ok. 15 min. wcześniej). Zostaną Państwo poproszeni o podanie imienia i adresu e-mail, następnie należy kliknąć przycisk „join”. Strona logowania jest dostępna wyłącznie po angielsku, ale transmisja będzie po polsku. Prosimy o wcześniejszą aktualizację przeglądarki internetowej oraz wtyczki Java, która będzie potrzebna do poprawnego korzystania z transmisji.

    Udział w lekcji jest bezpłatny. Zapisy dostępne są tutaj. Liczba miejsc ograniczona!