• STEM Discovery Week

  SDW2017Tydzień Odkrywania STEM rozpocznie się w poniedziałek, 24 kwietnia.  W dniach od 24 do 30 kwietnia 2017 roku Scientix przygotował szereg konkursów i wydarzeń, aby uczcić okazje, jakie oferuje STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka):

  [1] Scientix opublikował nazwy ośmiu popularnych książek naukowych, opierając się na sugestiach ambasadorów Scientix. W dniu 23 kwietnia znanym jako Światowy Dzień Książki Scientix otworzy dyskusję, w której wszyscy nauczyciele zostaną zaproszeni do dzielenia się pomysłami na zajęcia w klasie na podstawie jednej lub kilku z tych książek. Nauczyciele mogą dyskutować do 30 kwietnia, a autorzy najlepszych pomysłów zostaną zaproszeni na spotkanie podczas warsztatów w Future Classroom Lab w Brukseli (23-25 ​​czerwca 2017 r.).

  [2] Wielu nauczycieli udostępniło swoje projekty plakatów z ulubionymi zasobami Scientix, używając #ScientixPoster w serwisach społecznościowych. 24 kwietnia Scientix opublikuje te plakaty na swojej stronie i udostępni je do głosowania. Dwójka zwycięzców w tym konkursie również zostanie zaproszona na czerwcowe warsztaty.

  [3] Ponadto Scientix zaprasza nauczycieli, aby dzielili się wydarzeniami, które organizują w ramach STEM Discovery Week. Wszystkie wydarzenia organizowane w tym tygodniu są publikowane na stronie internetowej konkursu, a nagrody zostaną przyznane za najlepsze imprezy.

  Nasze Warsztaty Scientix też są zgłoszone do tej bazy. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, więc zachęcamy do zapisywania się.

  Zachęcamy również do dzielenia się informacjami w mediach społecznościowych z wykorzystaniem #STEMDiscoveryWeek.