• HUMAN IN THE AIR

    HUMAN & STEAM to organizowana we Wrocławiu coroczna inicjatywa popularnonaukowa, promująca nauki ścisłe, nowe technologie, inżynierię i matematykę w połączeniu z dziedzinami związanymi ze sztuką, wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Została zainicjowana w kwietniu 2021 pierwszym cyklem prelekcji, warsztatów, pokazów i wideokonferencji międzynarodowych pt. HUMAN IN SPACE,  a w kolejnym roku odbyła się pod hasłem HUMAN & ENERGY. Organizatorami HUMAN & STEAM są Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w ramach Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej, Politechnika Wrocławska oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 we Wrocławiu. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia Pana Jacka Sutryka oraz JM Rektora Politechniki Wrocławskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusza Wójsa.

    Od 13 do 29 kwietnia 2023 roku zapraszamy na trzecią edycję naszego wydarzenia, zatytułowaną HUMAN IN THE AIR. W 120. rocznicę pierwszego udanego lotu Braci Wright zamierzamy przekonać dzieci i młodzież do zainteresowania się dziedzinami nauki z zakresu STEAM, których zastosowania odnajdujemy w lotnictwie. Wśród naszych prelegentów znaleźli się eksperci z uczelni wyższych: Politechniki Wrocławskiej, Coventry University, Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PANPolitechniki Warszawskiej, Politechniki Śląskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16 we Wrocławiu oraz Okuno Elementary School w Japonii, a także inżynierowie z Collins Aerospace Wrocław. Większość zajęć organizowana jest w formule online, można dołączyć do zajęć z uczniami w czasie zajęć szkolnych.

    Listę wszystkich prelekcji, warsztatów i quizów, na które jest bezpłatny wstęp, można znaleźć na stronie:

    Pomysłodawcami i współkoordynatorami projektu są: dr inż. Wiesław Wróblewski – pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej  oraz Iwona Kowalik–nauczycielka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 we Wrocławiu, Ambasadorka Scientix.