• Nowy kurs online „STEM jest wszędzie”

  STEM_MOOC„STEM Jest Wszędzie” to pierwszy z Otwartych Kursów Online (MOOC), który w całości został zaprojektowany i zrealizowany jako część projektu Scientix. Rejestracji uczestnictwa w kursie jest otwarta, a kurs rozpocznie się 29 października 2018 roku i udział w nim jest całkowicie bezpłatny.

  Głównym celem kursu jest połączenie zajęć z Przedmiotów Ścisłych, Informatyki, Inżynierii i Matematyki (STEM) z sytuacjami zaczerpniętymi z życia, jak również pomoc nauczycielom w integrowaniu problemów zaczerpniętych z życia z realizowanymi przez nich lekcjami oraz praktykami związanymi ze STEM. Uczestnicy kursu poznają praktyczne przykłady pokazujące, w jaki sposób problemy zaczerpnięte z życia związane z przedmiotami STEM mogą w sposób interesujący zostać wprowadzone podczas lekcji.

  Kurs ten składa się z czterech różnych modułów dydaktycznych poświęconych przedmiotom związanym z nauczaniem STEM w XXI wieku, problemom zaczerpniętym z życia, interdyscyplinarnemu podejściu w nauczaniu STEM na podstawie problemów rzeczywistych oraz scenariuszom lekcji opartych o STEM w świecie rzeczywistym.

  Kurs organizowany jest w ramach projektu Scientix dzięki środkom w ramach programu UE Horyzont 2020 na rzecz badań i innowacji.

  W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat kursu i dokonania rejestracji uczestnictwa prosimy wejść na stronę kursu znajdującą się na platformie Europejskiej Akademii Schoolnet: http://www.europeanschoolnetacademy.eu/web/stem-is-everywhere

  źródło: scientix.eu