• Relacja z 3. Warsztatów Scientix w Warszawie

  Fot. Witold Kranas, OEIiZK

  Fot. Witold Kranas, OEIiZK

  Kolejne warsztaty Scientix za nami. Jak zwykle w gościnnych progach Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów spotkaliśmy wielu uśmiechniętych i zaangażowanych nauczycieli. 57 osób uczestniczyło w proponowanych przez nas zajęciach. Podczas sesji plenarnej przekazaliśmy garść informacji o projekcie Scientix 3 oraz o European Schoolnet – koordynatorze Scientix w Brukseli. Pokazaliśmy, gdzie szukać przydatnych informacji. Zaprosiliśmy również do udziału w konkursie „Z technologią w świat nauki”. Sesję zakończyliśmy krótką prezentacją każdego z warsztatów, które odbywały się po przerwie w dwóch turach.

  Następnie uczestnicy warsztatów uczyli się programowania wizualnego i tekstowego lub uczestniczyli w wirtualnej podróży do Arktyki i dowiadywali się, jak wziąć udział w wyprawie do stacji polarnej. Kolejna grupa zgłębiała tajniki wykorzystywania filmów science-fiction do nauki przedmiotów ścisłych, a jeszcze inna budowała elektroskopy.

  W drugiej turze uczestnicy mogli eksperymentować z prostymi materiałami domowymi lub zmienić się w badaczy wody. Zachęciliśmy również do wykonania modeli wielościanów w programie GeoGebra 3D oraz pokazaliśmy narzędzia dydaktyczne opracowane na Wydziale Fizyki PW.

  Na kolejne warsztaty zaprosimy w kwietniu 2018 r. podczas STEM DISCOVERY Week, a teraz zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z warsztatów (autor: Witold Kranas, OEIiZK).