• Rusza e-kurs dla dyrektorów i doradców zawodowych

    MOOC_ScientixCzy wiecie, że w roku 2050 zawody związane ze STEM będą wykonywane w 500 000 miejsc pracy? Czy Wasze szkoły są gotowe do pomocy uczniom w wyborze ścieżki zawodowej? Już 25 września rusza Otwarty Kurs Online „Opening schools to STEM careers”, przeznaczony dla dyrektorów szkół i doradców zawodowych. Kurs dotyczy różnych sposobów prezentowania uczniom zawodów i ścieżek kariery w naukach matematyczno-przyrodniczych (STEM). Uzyskane informacje pomogą uczestnikom kursu w stworzeniu wizji i planu działania w obszarze doradztwa zawodowego.

    Zgłoszenia udziału w kursie można dokonywać na stronie European Schoolnet. Kurs obejmuje siedem indywidualnych modułów dydaktycznych, które będą dostępne przez 8,5 tygodnia. Uczestnicy kursu powinni ukończyć go w 4 do 8 tygodni, pracując około 2-3 godziny tygodniowo.

    Kurs jest wspólną inicjatywą projektu Scientix, projektu SYSTEMIC (Erasmus+) oraz inicjatywy STEM Alliance. Udział w kursie jest bezpłatny. Uczestnicy, którzy ukończą kurs, otrzymają certyfikaty.

    Pobierz ulotkę i zgłoś się już dziś.