• Webinarium Scientix o promieniowaniu UV

  kompilacja_uvSerdecznie zapraszamy na Webinarium Scientix o promieniowaniu ultrafioletowym, które odbędzie się w środę 15 maja o godzinie 17.00. Podczas webinarium dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych zaprezentujemy materiały edukacyjne w formie pakietu „Promieniowanie ultrafioletowe – czy zawsze jest wrogiem?”, który pozwala odpowiedzieć na pytania:

  • czym jest promieniowanie ultrafioletowe i od jakich czynników zależy natężenie naturalnego promieniowania?
  • jakie niesie ze sobą zagrożenie, a jakie korzyści dla naszego zdrowia?
  • jak się bronić przed nadmierną ekspozycją na Słońce?
  • jak należy stosować kremy z filtrem, żeby były najbardziej skuteczne?
  • jak samodzielnie ocenić, jakie zagrożenie dla naszej skóry niesie promieniowanie słoneczne w danym momencie?

  Dzięki pakietowi, zawierającemu ćwiczenia aktywizujące uczniów, można będzie nauczyć się korzystania z ogólnodostępnych źródeł na temat aktualnego zagrożenia promieniowaniem UV. Pakiet wyjaśnia pojęcie „indeks UV” oraz przedstawia sposoby czerpania informacji na temat jego wartości (prognozy pogody, bazy danych meteorologicznych, ręczne mierniki).

  Ponadto uczestnicy poznają podstawowe fototypy skóry oraz zależność pomiędzy nimi a indeksem UV. Omówiony zostanie też pozytywny wpływ promieniowania UV na zdrowie człowieka z uwzględnieniem informacji na temat syntezy witaminy D3 oraz fototerapii. Informacje zawarte w pakiecie przekładają się bezpośrednio na praktyczne zastosowanie w życiu codziennym każdego człowieka.

  Aby wziąć udział w webinarium wystarczy kliknąć w link. Jeżeli nie korzystali Państwo wcześniej z Adobe Connect, można przetestować połączenie: https://eun2.adobeconnect.com/common/help/en/support/meeting_test.htm

  Zachęcamy również do pobrania pakietów edukacyjnych ERIS o promieniowaniu UV:

  wersja podstawowa

  wersja rozszerzona.

  Do zobaczenia w środę!