• Zapraszamy na warsztaty 25.04.18 r.

  tools-690038_640Instytut Geofizyki PAN (Krajowy Punkt Kontaktowy Scientix) oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów zapraszają na warsztaty Scientix dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, które odbędą się 25 kwietnia 2018 r., w OEIiZK w Warszawie, ul. Nowogrodzka 73.

  Warsztaty są elementem Kampanii STEM Discovery Week 2018, odbywającej się pod hasłem „Say Yes to STEM”.

  W programie sesja plenarna z informacjami o Scientix 3 oraz trzy równoległe sesje warsztatowe, w których swoje propozycje edukacyjne przedstawią gospodarze warsztatów (IGF PAN oraz OEIiZK), oraz Ambasadorzy Scientix: Elżbieta Kawecka, OEIiZK, Szymon Pitek z Małopolskiego Centrum Nauki w Krakowie oraz Piotr Siłka. Program warsztatów i opis poszczególnych zajęć dostępny jest w zakładce Warsztaty 25.04.2018.

  W pierwszej turze warsztatów podpowiemy, jak z wykorzystaniem smartfonów i tabletów zaangażować uczniów do wykonywania pomiarów i obserwacji różnych zjawisk fizycznych, zabierzemy do tajemniczej Arktyki i zdradzimy tajemnicę, jak wziąć udział w wyprawie do stacji polarnej oraz zaprosimy do dyskusji, jakie korzyści można osiągnąć ze współpracy szkoły i centrum nauki.

  W drugiej turze pokażemy platformę sprzętową Arduino, przedstawimy przegląd najnowszych gier przydatnych w edukacji i zasad ich zakupu do biblioteki szkolnej oraz zaprezentujemy pakiet edukacyjny projektu ERIS z gotowymi materiałami do pracy z uczniami nad zagadnieniem pola magnetycznego Ziemi.

  Podczas ostatniej tury warsztatów, będą się Państwo mogli poczuć, jak w pokoju zagadek lub popracować jak naukowcy na nowoczesnej platformie sejsmologicznej. A że majówka za pasem, podpowiemy również, jak bezpiecznie korzystać  z promieni słonecznych i gdzie sprawdzać indeks UV.

  Wszystkie zajęcia i materiały są bezpłatne. Zapisy są przyjmowane przez formularz online. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

  Czekamy na Wasze zgłoszenia.