• Antarktyka jeszcze 3 razy – dodatkowe terminy

  Obraz2Mamy dla Państwa dobrą wiadomość: w związku z ogromnym zainteresowaniem lekcjami z Antarktyki w marcu zorganizujemy dodatkowe 3 lekcje:

  Tytuł: Polscy naukowcy w Antarktyce
  Termin: 16.03.2016
  Godzina: 11:00-11:40
  Etap edukacyjny: III i IV

  Film z transmisji
  Opis: Polscy naukowcy w Antarktyce odgrywają znaczącą rolę nie tylko na arenie krajowej, ale również międzynarodowej. Zajmują się oni realizacją projektów przyczyniających się do rozwoju nauki, szczególnie do zrozumienia wielu procesów zachodzących w środowisku polarnym. Prezentacja ukaże kompilację najistotniejszych badań, jakie są aktualnie prowadzone w obszarze Zatoki Admiralicji.
  Prowadzący: Joanna Sziło

   

  Tytuł: Środowisko geograficzne Wyspy Króla Jerzego
  Termin: 23.03.2016
  Godzina: 11:00 (wg czasu polskiego)
  Etap edukacyjny: III i IV

  Film z transmisji
  Opis: Prezentacja będzie skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych i liceów. Będzie ona dotyczyła charakterystyki środowiska geograficznego Wyspy Króla Jerzego (m.in. geologii obszaru, rzeźby powierzchni terenu, warunków klimatycznych i biosfery). Istotnym elementem będzie omówienie zmian środowiskowych, jakie zaszły na zachodnim wybrzeżu Zatoki Admiralicji podczas ostatnich 40 lat. W szczególności dotyczy to zmian zainicjowanych recesją lodowców, które przyczyniły się do istotnego przeobrażenia warunków hydrologicznych oraz geomorfologicznych tego obszaru.
  Prowadzący: Joanna Sziło

  Tytuł: Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego – kawałek Polski w Antarktyce
  Termin: 30.03.2016
  Godzina: 11:00-11:40
  Etap edukacyjny: II

  Film z transmisji

  Opis: Dzięki poprzednim transmisjom pewnie część z Was już wie, że Polska posiada 2 stacje polarne.  Jedna z nich, Polska Stacja Polarna im. Stanisława Siedleckiego, znajduje się w Arktyce na Spitsbergenie, a druga to Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego w Antarktyce. I właśnie o tej ostatniej będzie nasza transmisja, podczas której dowiecie się o codziennym życiu i pracy w tym miejscu oraz poznacie poszczególne zabudowania oraz ich funkcję.
  Prowadzący: Dagmara Bożek-Andryszczak

  Do udziału w transmisji potrzebne będą: rzutnik multimedialny, komputer lub laptop z dostępem do Internetu, głośniki. Zapisy na lekcje nie są wymagane. Wystarczy kliknąć w link podany przy każdej lekcji (transmisja będzie dostępna wyłącznie w dniu transmisji ok. 10 min. wcześniej). Zostaną Państwo poproszeni o podanie imienia i adresu e-mail. Na transmisję wchodzi się klikając przycisk „join”. Strona logowania  jest dostępna wyłącznie po angielsku, ale transmisja będzie po polsku. Prosimy o wcześniejszą aktualizację przeglądarki internetowej oraz wtyczki Java, która będzie potrzebna do poprawnego korzystania z transmisji.
  Podczas lekcji można zadawać pytania, prosimy o korzystanie z funkcji czatu.

One Responseso far.

 1. […] UWAGA: Nie przyjmujemy już zapisów, ale filmy z lekcji będą dostępne wkrótce po ich zakończeniu na naszym kanale na YouTubie. Zapraszamy do zapisywania się na 3 kolejne terminy. […]